Накладання арешту на майно – це одна з найбільш суворих санкцій, що може бути вчинена по відношенню до боржників. Зазвичай, конфіскація майна відбувається лише в тих випадках, коли з сторони боржника є серйозні порушення.
Частіше за все, мова йде про невиконання умов кредитного договору. Тобто, якщо це іпотека або ж якийсь звичайний кредит і особа не бажає робити щомісячні внески, то після декількох пропусків платежів, держава має повне право на те, щоб провести процедуру конфіскації и і повернення майна на баланс держави.
Ще не так давно, після конфіскації майна не існувало чіткого механізму, що з ним потрібно робити далі. Як результат, виконавчі органи досить часто робили неправомірні дії, перенаправляючи таке майно в сфери, не маючи для це відповідних підстав.
Щоб не допускати подібних ситуацій надалі, було прийнято рішення про те, що арештоване майно буде виставлятися на аукціон. Зручним інструментом для реалізації цієї ініціативи стала система ПроЗорро, що є зрозумілим та максимально простим у користуванні сервісом, що дозволяє зробити подібні процедури повністю відкритими.
Якщо це питання вас цікавить, то вам варто скористатись одним з електронних майданчиків, та перейти за посиланням https://sale.ueex.com.ua/ru/news/torgy-zemelqnymy-dilyankamy-na-elektronnomu-majdanchyku-tov-ueb. В даному випадку, мова йде про енергетичну біржу України, де ви зможете переглянути повний перелік лотів з продажу земельних ділянок.
Якщо ж вас цікавлять інші типи майна, то класифікація всіх лотів за розділами допоможе вам знайти ту категорію оголошень, що підходить безпосередньо вам.
На сьогодні, система реалізації арештованого майна зроблена в прозорому форматі. Якщо раніше, всі ці дії проводилися за зачиненими дверима і про результати ніхто навіть не знав, то сьогоднішній формат торгів дає змогу отримати доступ до цієї інформації всім бажаючим.
Саме цей фактор і зміг гарантувати високий рівень конкуренції. Всі учасники знаходяться в рівних умовах, що дозволяє брати участь в торгах навіть тим підприємцям, у яких немає достатньо досвіду. При цьому, правильний підхід до підготовки заявки дає рівні шанси на те, щоб стати переможцем в боротьбі за обраний лот.
Що стосується самого порядку проведення подібних аукціонів, то тут повинен працювати простий та зрозумілий механізм.
Спочатку, всі лоти, які підпадають під категорію арештованого майна, виставляються в СЕТАМ і лише після цього вони можуть бути завантажені до системи ПроЗорро.
Відповідно, лише третім кроком є завантаження оголошень на електронні майданчики з акредитацією в ПроЗорро. Цей же момент дає впевненість в тому, що відразу декілька стадій перевірки кожного лоту – це серйозна перевага, що дозволить запобігти частих помилок.
Що стосується результатів аукціонів з продажу арештованого майна, то знайти їх можна у відкритому доступі, скориставшись послугами платформи ПроЗорро.
Що можна вважати малою приватизацією
Є випадки, коли державна організація або ж комунальна установа може бути не зовсім зацікавлена в тому, щоб мати на своєму балансі певні об’єкти. Це може бути нерухомість, транспортні засоби, промислові об’єкти й так далі.
Мова йде саме про збиткове майно, яке потребує постійного фінансування але не може принести ніякого прибутку.
Як результат, такі організації можуть прийняти рішення про приватизацію подібного майна. Це означає, що воно виставляється на торги і після визначення переможця, в цього майна з’являється вже новий приватний власник.
Варто розуміти, що приватизація – це досить масштабна і серйозна процедура, і зазвичай, коли мова йде про цей термін, то під приватизацію потрапляють старі заводи, фабрики, недобудови, житлові комплекси й тому подібні об’єкти.
Є також поняття малої приватизації і такі аукціони на електронних майданчиках є більш популярними. Це та ж сама процедура, але вона проходить за спрощеною системою. Приватизація може вважатися мало, якщо сума лоту не перевищує позначки в 250 мільйонів гривень.
Що таке інтернет аукціон
Ще не так давно, до того як активно запрацювала система ПроЗорро, всі аукціони проводилися за зачиненими дверима. Це означає, що для участі в подібній процедурі від користувачів вимагалося збирати тендерний пакет документів в паперовому форматі, їздити по різним інстанціям, отримувати дозволи і лише тоді вони мали можливість взяти участь в торгах.
Більш того, результати таких аукціонів часто залишались за тими ж закритими дверми. Говорячи ж про інтернет аукціон – це певний модернізований варіант цієї процедури. Але він проходить в відкритому вигляді та має більш зручну форму і спрощену систему участі, що дозволяє економити багато часу.
Більш детально ознайомитися з поняттям інтернет-аукціону можна лише після того, як ви самі спробуєте взяти в ньому участь.